piątek, 31 lipca 2015

Wishlist BERLIN! :)

Wishlist Berlin

Witajcie! :) 

Jak zapowiedziałyśmy, tak zrobiłyśmy! Właśnie jesteśmy w drodze. Czerwony przewoźnik zabiera nas, na pokładzie swojego autokaru, wprost do stolicy Niemiec- Berlina! W poprzednim poście umieszczona została wzmianka o tym, że bilety także potrafimy kupować okazyjnie, a każda podróż w którą się wybieramy jest nisko budżetowa :) Jak to robimy? Śledzimy takie strony jak fly4free.pl, wakacje.pl i inne, które wyłapują promocje na stronach internetowych przewoźników. Nie ograniczamy się tylko do autokarów czy pociągów. Bilety lotnicze też kupujemy w okazyjnych cenach. No tak podróż to jedno, ale jak zorganizować nisko budżetowy pobyt? To też jest proste!:) Po pierwsze można skorzystać z uprzejmości ludzi mieszkających w mieście do którego się udajemy, przez stronę couchsurfing.org. Po drugie warto poszperać  w internecie w poszukiwaniu mało znanych portali pośredniczacych w rezerwacji hotelu bądź hostelu. Na różnych stronach możemy znaleźć te same pokoje w znacznie niższych cenach. Nam udało się znaleźć pokój w hotelu aż 70% taniej niż na popularnej stronie rezerwacji internetowych:) 

A teraz wracając do Berlina. Chcialyśmy przedstawić Wam alternatywną listę atrakcji, które chciałybyśmy odwiedzić w Berlinie. Czemu alternatywną? Dlatego, że każde miasto ma do zaoferowania znacznie więcej niż jest to opisane w przewodnikach !:) Po zobaczeniu wszystkich punktów turystycznych z przewodnika, odłóżcie go na bok i po prostu idźcie, gdzie Was nogi poniosą, odkrywajcie liczne, ciekawe miejsca!:) 

                                                            Wishlist Berlin


1. Trabi Museum - muzeum, gdzie mam nadzieję na znalezienie klasyka niemieckiej motoryzacji, którego miałam w dzieciństwie. Mój trabant był wyjątkowy! W pięknym, śliwka wym kolorze 🚗


2. East Side Gallery - lubimy zdolnych, młodych artystów, którzy swoimi dziełami sprawiają, że szare blokowiska zamieniają się w kolorową wystawę ulicznej sztuki. Tym razem murale  będziemy podziwiać na znanym Murze, który runął ku wolności.  3. Yaam Beach  Bar - jeżeli chcesz  poczuć klimat Karaibów w centrum europejskiej metropolii, ten bar to strzał w 10! Plaża, palmy i reggae = mega chill! 🌴4. Checkpoint Charlie - kontrola graniczna z czasów podziału Niemiec na wschód i zachód. Wehikuł czasu dla współczesnego świata.5. Oldschool-owa  budka fotograficzna - pozostałość po czasach podziału Berlina. Gratka dla maniaków fotografii wszelakiej :) 


6. Wielki  targ gdzie odnajdziesz rozmaite pyszności z całego świata, oldschoolowe gadżety w okazyjnych cenach i wiele innych ciekawych rzeczy dla Łowczyń Okazji Wszelakich :)7. Jedzenie po niemiecku - Burgermaister - miejsce polecane przez lokalnych i turystów. Unikalna atmosfera i pyszne jedzenie. Mamy nadzieje, że spełni nasze kulinarne oczekiwania. 


8. Toilet bar - Klo Bar  - jedyny, unikalny berliński bar, kontrowersyjny i dlatego ciekawy. A czemu?   Piwo możesz tutaj wypić prosto z nocnika lub zjeść niemiecką kiełbasę  z naczynia w formie sedesu.


9. Pchli targ - rasowe Łowczynie Okazji Wszelakich nie byłyby sobą, gdyby nie udały się na buszowanie wśród straganów ze skarbami w niskich cenach. W Berlinie znajduje się ich cała masa, dlatego na pewno nie skończymy poszukiwań  na jednym bazare.


10. Wielkie karaoke - w każdą niedzielę w jednym z berlińskich  parków odbywa się wspólne,  wielkie karaoke:) Mamy nadzieję, na świetną zabawę w niedzielne przedpołudnie.

Relacja z naszej wycieczki już za parę dni :) Wracamy w poniedziałek pełne nowych wrażeń i zaopatrzone w okazyjne łupy :)

Serdeczne pozdrowienia :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz